Lista akcji

Akcja kulinarna: CZAS NA (BEZMIĘSNE) CURRY


Czas trwania: od 2012-07-15 do 2012-08-15
Akcję założyła:
Nat
CZAS NA (BEZMIĘSNE) CURRY

Opis akcji

"Curry" to nazwa, którą ludzie zachodu określają nieskończoną ilość potraw pochodzących z kuchni Indii, Bangladeszu, Tajlandii, Sri Lanki i pozostałych krajów południowo-wschodniej Azji. Ich cechą charakterystyczną jest wykorzystanie aromatycznej mieszanki przypraw i ziół, a bazę stanowią często papryczki chilli, czosnek i imbir.
"Curry" to również nazwa mieszanki przypraw, którą w już w XVIII wieku hinduscy kupcy postanowili sprzedawać leniwym Anglikom. Wszyscy doskonale znamy smak i zapach żółciutkiego proszku, dodawanego do najróżniejszych dań, od majonezowych sałatek, po keczup.
"Curry" to wreszcie nazwa rośliny Bergera Koenigii, drzewka, którego liście bywają - choć wbrew pozorom wcale niekoniecznie - składnikiem mieszanki przyprawowej.

Zielone, tajskie, rzadkie curry z mleczkiem kokosowym, trawą cytrynową i kolendrą i gęste, aromatyczne i "gorące" hinduskie curry z soczewicy. Dania przepyszne, zupełnie różne, lecz noszące tę samą nazwę.

A jakie jest Wasze ulubione curry? Pokażcie swoje mieszanki przypraw, swoje bazy do sosów i swoje ulubione dodatki (Wolicie ryż czy naany? Podajecie curry z raitą czy z chutneyem?). Każde curry jest inne! Jestem niezmiernie ciekawa Waszych propozycji i serdecznie zapraszam do akcji.
Przepis, który spodoba mi się najbardziej, zostanie nagrodzony:)

UWAGA: akcja, tak jak i mój blog, jest bezmięsna. Jeśli ktoś zaprezentuje świetny przepis na curry rybne, dodam go z odpowiednią adnotacją. Przyjmę również wpisy, w których prezentowane są curry z mięsem, pod warunkiem, że autor(ka) zaznaczy, że ten sam sos wykorzystać można w daniu wegetariańskim i napisze, jak to zrobić.

Zasady:
  • Można dodać po kilka wpisów z jednego bloga.
  • Nie można dodawać wpisów napisanych przed rozpoczęciem akcji.
  • Dodane wpisy wymagają akceptacji przez koordynatora akcji.
  • Wymagane jest wklejenie banerka akcji pobranego ze strony akcji.
  • Wpis musi zawierać zdjęcie potrawy.
  • Akcja jest konkursem. Durszlak.pl nie jest organizatorem konkursu i nie odpowiada za treść regulaminu oraz za jego przestrzeganie.

11 uczestników
MAgda
Crispy Biscuits
Ania
kozix
codojedzenia
Mirabelka
moniczkawkuchni
smakiempisany
Nat
Tomek gotuje
alekksandra
Mirabelka
Mirabelka
Proste curry warzywne
Obserwuj bloga Obserwujesz bloga
Proste curry warzywne

Proste curry warzywne 277

kozix
kozix
Curry z kabaczka
Obserwuj bloga Obserwujesz bloga
Curry z kabaczka

Curry z kabaczka 85

Warunki uczestnictwa ×

Warunki zgłoszenia