Lista akcji

Akcja kulinarna: Pieczemy bez piekarnika


Czas trwania: od 2012-07-26 do 2012-08-16
Akcję założył:
Tomek gotuje Podsumowanie akcji
Pieczemy bez piekarnika

Opis akcji

Nazwa akcji jest dość przewrotna, bo w końcu jak można piec bez piekarnika? No właśnie, tutaj czekam na Waszą inwencję twórczą.

Niestety nie każdy z nas posiada piekarnik, sam zaliczam się do tej poszkodowanej grupy. A nie da się ukryć, że pieczone smakuje lepiej niż gotowane. Poza tym każdy ma czasem ochotę na jakieś ciastko albo inne słodkości, a większość wymaga użycia piekarnika.

Stwórzmy razem bazę pomysłów na to jak poradzić sobie bez piekarnika. Przepisy mogą być dowolne, na dania słodkie i słone, ważne, żeby w tradycyjnej wersji wymagały użycia piekarnika. Popuśćmy wodze fantazji, znajdźmy nowe zastosowanie dla domowych sprzętów, o którym wcześniej byśmy nawet nie pomyśleli :) Bądźmy kreatywni, a okaże się, że nawet bez piekarnika można wyczarować mnóstwo pysznych dań :)

Akcja trwa przez 3 tygodnie od 26 lipca. Przepisy oczywiście można umieszczać w wielu akcjach. Ponieważ akcja jest dość nietypowa można w niej także umieszczać wpisy archiwalne.
Warunkiem uczestnictwa w akcji jest umieszczenie na swoim blogu banerka akcji.

Postarajmy się nie zatracić po drodze głównego celu tej akcji. Chodzi o znalezienie nowych metod i pomysłów dla osób, które nie mają piekarnika. Czyli o pomysły jak zrobić ciasto na patelni albo warzywną zapiekankę bez użycia piekarnika.

Opublikowałem przepisy z prodiża lub kombiwaru, chociaż są to sprzęty właściwie na równi z piekarnikiem. Wolałbym, żebyśmy popuścili wodze fantazji i spróbowali metod naprawdę niespotykanych :) Kolejne przepisy z użyciem prodiża lub kombiwaru nie będą publikowane.

Nie będę więcej publikował przepisów na naleśniki i placki/racuchy. Jedyne wyjątki to przepisy wykorzystujące ciasto, które typowo piecze się w piekarniku, ale alternatywnie można zrobić z niego placki nie mając piekarnika. Nie chodzi mi o to, by zebrać przepisy na dania, które nigdy nie wymagały w pierwotnej wersji użycia piekarnika.

Zasada jest prosta, jeśli klasyczny przepis zakłada użycie piekarnika, a Wy zrobiliście to omijając piekarnik to jest to przepis do tej akcji! :)

Zasady:
  • Można dodać po kilka wpisów z jednego bloga.
  • Można dodawać wpisy napisane przed rozpoczęciem akcji.
  • Dodane wpisy wymagają akceptacji przez koordynatora akcji.
  • Wymagane jest wklejenie banerka akcji pobranego ze strony akcji.
  • Wpis musi zawierać zdjęcie potrawy.

27 uczestników
Tomek gotuje
Bożena
paulad91
grazyna0071
kuchcikOla
Magiczny Kociołek
MAgda
Szybkie gotowanie
upiecz-cos-zdrowszego
Anyzkowo
domwporzadku
nutinkowe wypieki
deszczowa06
Carunia
klaudi23a
tristessa
gosik2.0
marta-gotuje.pl
kryzysowy kucharz
anpapi
kamilagro
Saratelka
lekkibrzusio
Mada
quchniawege
Wyraczynka
aniko
Tomek gotuje
Tomek gotuje
Clafoutis na parze
Obserwuj bloga Obserwujesz bloga
Clafoutis na parze

Clafoutis na parze 355

Warunki uczestnictwa ×

Warunki zgłoszenia