Kurkumina – zdrowie na wyciągnięcie ręki!

prawie 2 lata temu

Kurkumina to substancja zawarta w kurkumie, której niezwykłe właściwości są znane od setek lat na Dalekim Wschodzie, gdzie życiodajna przyprawa jest powszechnie stosowana. Właściwości przyprawy zdecydowała się wykorzystać polska firma Bio Medical Pharma i stworzyła nowy suplement diety – Licur 7000.

 

Dużo, ale czy efektywnie?

Jednym z wyzwań związanych z suplementacją kurkuminy, jest jej biodostępność. Nawet przy wysokich dawkach samej kurkuminy, do organizmu wnikają jedynie śladowe ilości, a dzieje się tak dlatego, że kurkumina ma szybki obrót metaboliczny w wątrobie i ścianach jelit.

Dlatego właśnie powstał produkt Licur7000, którego substancje wchłaniają się aż 185 razy lepiej niż standaryzowany 95% ekstrakt kurkumy.

Kurkumina

W składzie znajdziemy przede wszystkim kurkuminę, która posiada szerokie działanie nie tylko biologiczne ale także przeciwzapalne, antyoksydacyjne, przeciwwirusowe, antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Kurkumina pomaga walczyć z cholesterolem, jest odpowiednia dla cukrzyków, a także wspiera organizm w walce z nowotworami i chorobą Alzheimera. Ponadto ma działanie przeciwzapalne i antywirusowe. Wspomaga trawienie, odtruwa organizm, pomaga zwalczać wszelkie choroby żołądkowe, takie jak np. wrzody.  

Przepisy z użyciem kurkuminy można stosować nawet jeśli stosujecie dietę. Zobaczcie przepis na odmładzający koktajl z mango.

Przyswajalność i biodostępność kurkuminy jest niska, a do jej wchłaniania potrzebne są odpowiednie procesy trawienne. Aby kurkumina wykazywała w/w działanie musi być przyjmowana odpowiednio w wysokich dawkach. Dzięki naturalnemu preparatowi możemy być pewni, że nasz organizm przyswaja maksimum zdrowych składników. Licur 7000 ma najwiekszą przyswajalność kurkuminy.

Wiecie, że kurkumina jest też w curry? Wypróbujcie przepis na warzywne curry z batatem i jarmużem i zobaczcie jakie to proste!

Warzywne curry

Licur 7000 jest rozpuszczalny zarówno w tłuszczach, jak i w wodzie. Kurkumina wchłania się błyskawicznie i utrzymuje się w osoczu krwi przez 24 godziny. Wiecie że tłuszcze ułatwiają przyswajanie kurkuminy? Pomyślcie o tym przygotowując danie z użyciem awokado, oliwy z oliwek czy oleju kokosowego np. pastę z awokado i bobu!

Dlaczego warto sięgać po Licur 7000?

Licur7000 to produkt przeznaczony dla osób w każdym wieku, które chcą czuć się w pełni sił witalnych. Mogą go przyjmować nastolatki, dorośli, a także seniorzy. Polecany jest również tym, którzy chcą zadbać o dobre samopoczucie i piękny wygląd. Produkt  zawiera substancje naturalne, nie ma w sobie żelatyny, więc jest odpowiedni dla wegetarian i wegan. Nadaje się także dla osób nietolerujących glutenu, laktozy oraz alergików, ponieważ nie zawiera rozpuszczalników i innych szkodliwych substancji (także GMO), metali oraz pestycydów, jest bezpieczny także dla dzieci.