Forum:Spotkanie inaugurujące Slow Food Youth Warszawa

Obserwuj wątek
marcin

marcin

2 wpisy
marcin
marcin
ponad 6 lat temu cytuj

Zapraszam w imieniu Grześka Łapanowskiego! To inicjatywa, którą bardzo popieramy.

Spotkanie inauguracyjne fundacji Slow Food Youth Warszawa
Restauracja Solec 44, Warszawa
12 luty 2012, godz.13.00
Izabela Strzeszewska, Grzegorz Łapanowski
Fundacja Slow Food Youth Warszawa chce skupiać aktywnych ludzi, działających na rzecz dobrego jedzenia i wspierać realizację lokalnych projektów okołojedzeniowych.
Fundacja ma być platforma dla spotkań, rozmów i dzielenia się wiedzą, przeznaczoną dla kulinarnych entuzjastów, edukatorów kulinarnych, szefów- wszystkich, którym bliskie jest dobre, prawdziwe jedzenie, chcą się swoją pasją dzielić i lobbować na rzecz lepszego jedzenia.
Na spotkanie zapraszają organizatorzy: Grzegorz Łapanowski kucharz i dziennikarz kulinarny, oraz Izabela Strzeszewska, lider SFY Warszawa i koordynator projektu Szkoła na widelcu.
Fundacja SFY Warszawa będzie się zajmować:
* edukacją kulinarną dzieci, młodzieży i dorosłych,
* prowadzeniem i wspieraniem projektów okołojedzeniowych,
* integracją i mobilizacją środowisk lokalnych- rodziców, nauczycieli, kucharzy, organizacji rządowych i pozarządowych w działaniach na rzecz lepszego jedzenia,
* lobbowaniem na rzecz poprawy jakości żywienia – w szkolnych stołówkach, samorządach terytorialnych, władzach państwowych.

Slow Food Youth Warszawa jest częścią międzynarodowej sieci Slow Food Youth Network, która wyrasta z ruchu Slow Food- organizacji i ruchu społecznego, działającego w 45 krajach i zrzeszającego 100 tys ludzi: to największa na świecie tego typu inicjatywa, skupiająca osoby zainteresowane ochroną tradycyjnej kuchni i związanej z nią kultury różnych regionów świata.

Informacje o wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/307406665972908/
https://www.facebook.com/pages/Slow-Food-Youth-Warszawa/138195429631639

Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie przybycia na adres mailowy slowfoodyouthpl@gmail.com.

nietylkookuchni
nietylkookuchni
prawie 5 lat temu cytuj

Hej jestem z Warszawy i od niedawna bloguję. Idea ruchy slow jest mi bardzo bliska i chciałabym się więcej dowidzieć o waszej działalności?

Zaloguj się, aby odpowiedzieć