Forum:Blog o odchudzaniu - facet

Obserwuj wątek
KonradB

KonradB

8 wpisów
KonradB
KonradB
ponad 4 lata temu cytuj

Cześć. Jestem ciekaw czy byłybyście/bylibyście chętni do śledzenia bloga dotyczącego zdrowego żywienia, odchudzania... z pokazaniem drogi jaką się przebywa etc. Znalazłyby się tam przepisy, ewentualnie porady oraz dziennik codziennej diety i ćwiczeń. Co o tym myślicie?

RedHead
RedHead
ponad 4 lata temu cytuj

A masz wykształcenie w tym kierunku?

KonradB
KonradB
ponad 4 lata temu cytuj

Wykształcenia nie mam (studiów) ale mam doświadczenie (ze 130kg zszedłem do 83kg :) )

RedHead
RedHead
ponad 4 lata temu cytuj

Ale sam czy z pomocą dietetyka? Chodzi mi o to, że schudnąć można zarówno zdrowo jak i niezdrowo. Promowanie takiego złego podejścia przyniesie złe skutki. A wiadomo, że po studiach/studium jednak ta wiedza jest, jak wszystko funkcjonuje w organizmie i jaka dieta jest dobra a jaka nie.

KonradB
KonradB
ponad 4 lata temu cytuj

Być byłem ale tylko na początku. Później było mi 1. szkoda pieniędzy 2. zaciekawił mnie temat :) A schudłem zdrowo, bo się tym mocno interesuję. Tutaj po prostu nie ma jak iść na skróty. Jak długo się tyło to w kilka dni nie można przecież schudnąć. Trzeba robić to z głową. Ja trochę eksperymentowałem i teraz wiem co przynajmniej na mnie bardzo dobrze zadziałało i co działa :)

Osia
Osia
ponad 4 lata temu cytuj

Taka tematyka blogów jest ostatnio dość eksploatowana. Jeśli liczysz na wyróżnienie się z tłumu to proponuję celować w męską grupę odbiorców bo tam jest zdaje się nisza w takiej tematyce. RedHead słusznie pyta o Twoje doświadczenie i wykształcenie w tym kierunku. W pewnym momencie czytelnicy zaczynają zadawać pytania, chcą recepty na sukces i zaczynają traktować blogera jak wyrocznię. Pytanie na ile jesteś w stanie wziąć za to odpowiedzialność? Czy rzeczywiście masz na tyle dużo doświadczenia i wiedzy by sprostać takiemu zadaniu? Dużo zależy też od tego jak sobie wyobrażasz takiego bloga- jeśli jako swoisty opis drogi i przeżyć to czemu nie? Jeżeli natomiast masz zamiar zostać autorytetem w tej dziedzinie to radzę jednak zdobyć to doświadczenie i wykształcenie- to że coś zadziałało na ciebie nie znaczy, że zadziała też na kogokolwiek innego. A promowanie postawy pt. "szkoda kasy na dietetyka" jest co najmniej denne;).

KonradB
KonradB
ponad 4 lata temu cytuj

Znam przynajmniej kilku "dietetyków" po studiach osobiście i niepowiedziałbym aby mieli dużą wiedzę z zakresu dietetyki - chyba kiepsko uważali na studiach :) To nie jest tak, że promuję coś co jest niezdrowe dla człowieka. Chyba w takim razie założę i sami ocenicie :)

RedHead
RedHead
ponad 4 lata temu cytuj

Na studiach dowiadujesz się przede wszystkim o podstawach żywności, anatomii, fizjologii człowieka. Pokazują Ci jak wszystko liczyć itp, itd, jak pracuje metabolizm i te ogólne diety z książek napisanych przez 'wielkie bóstwa dietetyki'. To czy ktoś pogłębia tą wiedzę to już zależy od niego. Podstaw musi się nauczyć :)
Spróbuj, zobaczysz jaki będzie odzew. Kilka dobrych porad jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Zaloguj się, aby odpowiedzieć