Forum:google analytics na wordpress - problem

Obserwuj wątek
paulagotuje

paulagotuje

6 wpisów
paulagotuje
paulagotuje
około 5 lat temu cytuj

Witam Blogowicze.
Mam problem techniczny - mam blog na Wordpressie, chciałam sobie zainstalować google analytics - mam już ten kod śledzenia, ale pojęcia nie mam gdzie mam go wkleić.
Oczywiście szukałam w google, ale wszędzie wpisane jest aby kod wkleić w stopkę w edytorze, ale ja w zakładce Wygląd mojego kokpitu nie posiadam edytora. Mam tylko: motywy, widgety, menu, opcje motywu, nagłówek, tło, custom design i mobile.
Google mi pisze na stronie z kodem: "Skopiuj go i wklej do kodu każdej strony, którą chcesz śledzić." Mam go wklejać za każdym razem w treść posta?
Z góry dziękuję za pomoc, bo nie ogarniam tego zupełnie.
pozdrawiam
Paula

srk76
srk76
około 5 lat temu cytuj

Widzę że na blogu masz obrazki durszlaka. Wklej kod analitics w to same miejsce.

Nie musisz wklejac kodu w każdym wpisie. Miejsca na html takie jak to gdzie masz kod durszlaka wstawiają kod w sekcji body strony. To oznacza że analitics będzie analizował każdy jeden wpis jako część strony.

marcin
marcin
około 5 lat temu cytuj
paulagotuje: Witam Blogowicze.
Mam problem techniczny - mam blog na Wordpressie, chciałam sobie zainstalować google analytics - mam już ten kod śledzenia, ale pojęcia nie mam gdzie mam go wkleić.

Jeśli masz własną instalację Wordpressa, możesz użyć Google Analytics. Jeśli korzystasz z wordpress.com – niestety nie, bo nie masz dostępu do szablonów.

paulagotuje
paulagotuje
około 5 lat temu cytuj

srk76, sprawdziłam, ale nie działa tzn. po wklejeniu kodu w ten sposób w jaki wkleiłam kod Durszlaka, wyświetlają się krzaczki.
Marcin chyba niestety ma rację. Korzystam z wordpress.com - i tam np. zmiany kolorystyki motywu są płatne :( Marcienie, jak rozumiem nie ma na to żadnej rady? A mógłbyś mi w 3 słowach wyjaśnić na czym polega "własna instalacja wordpressa"? Chociaż tam pewnie trzeba mieć większą wiedzę na temat tych wszystkich CSS itd.?
Dzięki Panowie za odzew.

marcin
marcin
około 5 lat temu cytuj

@paula: Nie ma żadnej rady niestety. Trudno w 3 słowach objaśnić, jak jest z własną instalacją, na pewno trzeba znaleźć płatne konto (tzw. serwer wirtualny). Część takich kont oferuje jakiś panel, za pomocą którego będziesz mogła względnie łatwo zainstalować Wordpressa, część nie - i tu konfiguracja jest już trudniejsza. Prowadzenie serwisu nie wymaga specjalnej znajomości HTML i CSS. Natomiast niestety po Twojej stronie jest aktualizacja Wordpressa, jego zabezpieczenie przed spamem i niestety zdarzającymi się włamaniami. Wydaje mi się, że Wordpress.com ma jakieś statystyki, zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz bardziej zaawansowanych.

paulagotuje
paulagotuje
około 5 lat temu cytuj
marcin: @paula: Nie ma żadnej rady niestety. Trudno w 3 słowach objaśnić, jak jest z własną instalacją, na pewno trzeba znaleźć płatne konto (tzw. serwer wirtualny). Część takich kont oferuje jakiś panel, za pomocą którego będziesz mogła względnie łatwo zainstalować Wordpressa, część nie - i tu konfiguracja jest już trudniejsza. Prowadzenie serwisu nie wymaga specjalnej znajomości HTML i CSS. Natomiast niestety po Twojej stronie jest aktualizacja Wordpressa, jego zabezpieczenie przed spamem i niestety zdarzającymi się włamaniami. Wydaje mi się, że Wordpress.com ma jakieś statystyki, zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz bardziej zaawansowanych.

Dzięki, to objaśnienie wystarczy mi by już wiedzieć, że moja wiedza w temacie jest jeszcze zbyt mała :) Wordpress.com ma dość fajne statystyki i pewnie w zupełności mi wystarczą. GA chciałam zainstalować dla porównania, z resztą ktoś tutaj na Durszlaku go polecał w innym wątku, więc z ciekawości chciałam zobaczyć jak to wygląda. Ale skoro nie da rady to trudno.
Dzięki serdeczne za pomoc.

PS Przepraszam za literówkę w Twoim imieniu w moim poprzednim poście.

Zaloguj się, aby odpowiedzieć