Forum:Ptasie mleczko ®

Obserwuj wątek
marcin

marcin

9 wpisów
marcin
marcin
ponad 6 lat temu cytuj

Warto przeczytać i podumać.

Wy też dostaliście podobne wezwania?

PS. Jest odpowiednia strona na Facebooku.

Pyza
Pyza
ponad 6 lat temu cytuj

słyszałam o tym już kilka miesięcy temu - firma odzywała się do autorów przepisów z tą nazwą i prosiła o jej zmianę

Pafka
Pafka
ponad 6 lat temu cytuj

Wedel się zreflektował i zaprzecza jakoby słał to do blogerów... na ich FB można przeczytać

a przynajmniej nie miał takiego zamiaru ;-)

Jakub.J
Jakub.J
ponad 6 lat temu cytuj

Ciekawy przypadek, ale mnie nie dziwi. Duża część popularnych nazw, używanych w codziennym życiu (adidasy, coca cola, ptasie mleczko) produktów jest chroniona albo poprzez prawa handlowe czy zarejestrowany znak towarowy lub poprzez ochronę nazw geograficznych. Nie spotkałem się jednak aby jakikolwiek posiadacz praw do nazwy, kazał zmieniać napisy na stronach internetowych, tak jak w tym przypadku. Tu chodzi tylko o głupią formę reklamy, w warunkach silnej konkurencji. Ptasie Mleczko, moim zdaniem znacząco pogorszyło się w ostatnim okresie, gdy wyrosła im silna konkurencja ze strony Krafta (Rajskie Mleczko)czy innych firm, np. ZPC Otmuchów. Konsumentom tak się jednak wbiła ta nazwa w pamięć, że nawet kupując te słodycze od innej firmy niż Lotte, używają nazwy Ptasie Mleczko. Takie działania więc musiałyby być jakąś desperacką formą ochrony się przed konkurencją.
Ten artykuł to raczej jakiś żart, niż prawda, bo Wedel jest już na dnie, pod względem jakości wyrobów, więc nie strzelaliby już sobie kompletnie w łeb. Chociaż Lotte to firma japońska.

marcin
marcin
ponad 6 lat temu cytuj
Pafka: Wedel się zreflektował i zaprzecza jakoby słał to do blogerów... na ich FB można przeczytać

i to wytłumaczenie wszystkich przekonało! :)

Shinju
Shinju
ponad 6 lat temu cytuj

Bo jak kłamią to nic nie przekona. :(

Ja mogę się bez problemu obejść bez kupowania produktów tej firmy.

marcin
marcin
ponad 6 lat temu cytuj

W każdym razie jak ktoś nie gdzie znaleźć znaczek to może go sobie przekopiować z Du®szlaka ;)

marcin
marcin
ponad 6 lat temu cytuj

Wbrew temu, co pisali na stronie, wysyłane były maile do poszczególnych blogerów, nawet za banalne użycie nazwy w porównaniu.

Pisze o tym Liska z Whiteplate.

Jakub.J
Jakub.J
ponad 6 lat temu cytuj

Czyli jednak to prawda. Wedel po przejęciu przez Lotte zszedł jeszcze niżej, niż to się wydawało za Cadbury. Nie chcę tutaj oczerniać firmy, bo jeszcze ktoś mnie poda do sądu, ale to jest jeden z najbardziej dobitnych przykładów jak dobito znaną, cenioną, skrajnie polską, rodzinną firmę i markę. Najpierw Pepsico, potem Cadbury, teraz Lotte. Jedna z najlepszych firm robiących słodycze, zeszła na poziom ścieku, nie tylko jeśli chodzi o jakość produktów, ale i podejście do klienta. W końcu, ludzie, którzy podają w przepisach nazwę Ptasie Mleczko (Registered by Lotte Confectionery)robią przecież najlepsza reklamę dla produktu który obecnie, wcale nie jest najlepszy w swojej kategorii. Pomyliłem się pisząc o Rajskim Mleczku, jako o produkcie Krafta, bo Kraft robi Alpejskie, a Rajskie pochodzi od naszej polskiej Goplany, wpierw zniszczonej przez Nestle i wyratowanej przez Colian, co nie zmienia faktu, że to własnie nasze ostatnie POLSKIE MLECZKO (Rajskie)jest najlepsze. Japończykom z Wedla, nieszanującym polskiego klienta i polskiej tradycji należy powiedzieć......niech sobie wpiszą to po swojemu.

Zaloguj się, aby odpowiedzieć