asiast
asiast
ponad 5 lat temu cytuj

Możecie powiedzieć na co zwracać uwagę przy wyborze statywu? Jakieś porady z życia wzięte?
Nie potrzebuję profesjonalnego statywu, jedynie tani, który w miarę się nadaje do tego żeby zdjęcia nie były poruszone. Wykorzystywany będzie jedynie do robienia zdjęć potraw, nie będę go przenosić z miejsca na miejsce więc nieistotna (tak mi się wydaje) jest jego waga i wielkość.
Jednak może się mylę, dlatego proszę o pomoc.
Aparat mam niezbyt ciężki bo kompakt Canon PowerShot S5 IS.
Nie znam się zupełnie na fotografii i sprzęcie, ale mam problem z poruszonymi zdjęciami i chciałabym wybrać jakiś tani, a w miarę użyteczny statyw.
Z góry dziękuję za pomoc

asiast
asiast
ponad 5 lat temu cytuj

Czy taki statyw do czegoś się nadaje?
http://allegro.pl/st5-trojnog-statyw-fotograficzny-175cm-futeral-i2625074009.html

alisz`
alisz`
ponad 5 lat temu cytuj

Hej :) Znawcą nie jestem, ale mam prawie taki sam statyw jak ten, który pokazujesz :) Moja lustrzanka szczególnie z długim obiektywem jest dosyć ciężka i statyw jest średnio stabilny przy robieniu pionowych zdjęć, ale przy lekkim aparacie zapewne ten problem nie istnieje. Jest z nim też kłopot z robieniem zdjęć od góry, ale jeśli komuś na takich zależy to chyba trzeba zainwestować w jakiś inny rodzaj statywu (albo to ja jeszcze nie odkryłam sposobu, w jaki można go użyć do tego celu bez ogromnego gimnastykowania się). Generalnie daje radę i pewnie trochę mi posłuży :)

Zaloguj się, aby odpowiedzieć