Forum

Książki/strony o polskiej kuchni.

Obserwuj wątek
Jakub.J

Jakub.J

5 wpisów
Jakub.J
Jakub.J
ponad 4 lata temu cytuj

W tym temacie można polecać lub pisać o ciekawych pozycjach książkowych, względnie stronach internetowych, poświęconych polskiej kuchnii polskim kulinariom.

kulinarny-swiat
kulinarny-swiat
ponad 4 lata temu cytuj

Ja polecam dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę "kuchenną" książkę Izy Frycz "elementarz gotowania". Jest to moje odkrycie w kategorii książek kucharskich. Hit książkowy dla opornych i dla amatorów, początkujących w kwestii gotowania i pieczenia.
Książka posiada bardzo czytelną oprawę, rzetelne opisy, podpowiedzi. Każda potrawa posiada szereg zdjęć: od etapów przygotowania po efekt co bardzo ułatwia pracę. Zdjęcia te są ogromnym atutem.
Również plusem jest spis co należy przygotować (produkty spożywcze oraz rzeczy np. deska, rondelek) do wykonania podanej potrawy. Znajdziemy też propozycje w jaki sposób i z czym podawać potrawę.
Wypróbowałam kilka przepisów i w 100% jestem usatysfakcjonowana.

ola
ola
ponad 4 lata temu cytuj

a ja polecam "Tradycje polskiego stołu" Barbary Ogrodowskiej, z serii "Ocalić od zapomnienia". Nie jest to książka stricte kucharska, przybliżone jest w niej pochodzenie większości naszych potraw, obyczajów żywieniowych etc Znajduje się w niej również wiele przepisów, zapisanych po staropolsku, co najbardziej mi się w niej podoba.I jeszcze dużo zdjęć i grafik 'archiwalnych'.

karto_flana
karto_flana
ponad 4 lata temu cytuj

A ja poölecam goraco klasyczna Kuchnie Polska PWE. Bez tej ksiazki nie wyobrazam sobie kulinarnej biblioteki.

fairecuire
fairecuire
ponad 4 lata temu cytuj

ja polecam „Tradycyjne przepisy kuchni polskiej” wydawnictwa Prószyński Media, którą sama wygrałam w konkursie ale od razu się nią zachwyciłam

Zaloguj się, aby odpowiedzieć