Forum:A co na święta?

Obserwuj wątek
agatagy

agatagy

3 wpisy
agatagy
agatagy
ponad 6 lat temu cytuj

Właśnie dzisiaj rozmawialiśmy przy śniadaniu, że chyba jesteśmy zupełnie "inni" jeśli chodzi o jedzenie podczas pierwszego i drugiego dnia świąt.

Praktycznie nie je się u nas obiadu, czasem jak ktoś ma ochote, to coś skubnie z tego, co zostało z Wigilii (zazwyczaj w pierwszej kolejności schodzi barszczyk i pierogi :D )

Najważniejsze u nas jest śniadanie, które mamy w formie "zimnej płyty", oprócz standardowego zestawu różnych serków/szynek/kiełbasek/salami itp, co roku pieczemy pasztet i schab ze śliwką.
Do tego ćwikła/sałatka warzywna majonezowa/chrzan z jajkiem i w tym roku zagościła borówka do schabu :)

i tak, wszyscy chodzimy cały dzień najedzeni, więc pomijamy obiad, a powtarzamy śniadanie na kolacje ;-)

A jak u Was?

marcin
marcin
ponad 6 lat temu cytuj
agatagy: Najważniejsze u nas jest śniadanie, które mamy w formie "zimnej płyty", oprócz standardowego zestawu różnych serków/szynek/kiełbasek/salami itp, co roku pieczemy pasztet i schab ze śliwką.
Do tego ćwikła/sałatka warzywna majonezowa/chrzan z jajkiem i w tym roku zagościła borówka do schabu :)

A jak u Was?

U moich rodziców było dość podobnie, wprawdzie wmuszaliśmy w siebie jakiś obiad, ale najważniejsze było śniadanie (czyli powtórka połowy wigilii, śledzie itd + wędliny, w tym „domowe” – za którymi średnio przepadam i wszelkie dodatki: grzybki, chrzany, ćwikły + sałatka). Potem jeszcze ciasta. Jeśli jedliśmy obiad, to prawie pomijaliśmy kolację.

Ja lubię trochę pogotować od święta, więc w tym roku zrobiliśmy na odwrót, śniadanie i kolacja zupełnie zwykłe, małe, a na obiad smakołyki zupełnie nietradycyjne (przegrzebki z figami i mozzarellą).

siksowna
siksowna
ponad 6 lat temu cytuj

U mnie zależnie od tego gdzie spędzamy Święta ;)

W tym roku I dzień był u moich rodziców (rodzice, siostra i ja z chłopakiem), więc było wystawne śniadanie, później obiad głównie składający się z wigilijnych resztek.
Za to dzisiaj był wielki obiad (rosół, barszcz i ogórkowa, a na drugie liczne sałatki, kaczka i wołowina), z jeszcze większym deserem :pp

Zaloguj się, aby odpowiedzieć