Forum

Wielkanoc 2012 - tradycyjnie czy innowacyjnie?

Obserwuj wątek
chocolatier0712
chocolatier0712
ponad 4 lata temu cytuj

Jaką kuchnię preferujecie na tegoroczne święta. Napiszcie co zaserwujecie swoim rodzinom i gościom? Ciasta tradycyjne czy nieznane? U mnie na przykład: Pani Walewska, mazurek (chociaż nie podjęłam decyzji jaki), sernik (prawdopodobnie jakiś tradycyjne... może krakowski) babka, i ... coś jeszcze. Jajka pod różną postacią tradycyjny barszczyk i wszelkie mięsa. Sałatki najpewniej grzybowa i jakaś jeszcze? No i chrzanik:) Do tego domowa chałka i chleb pełnoziarnisty domowej roboty:) A wy?

Jakub.J
Jakub.J
ponad 4 lata temu cytuj

Nie wiem co rozumieć pod obydwoma terminami. Jako osoba niespełna 30 letnia, każdego roku, dokładam się paroma "innowacjami", najczęściej w postaci potraw, przystawek czy od zeszłego roku, ciast. I tak, zamierzam zrobić jajka pod jakąś nową postacią, bo faszerowane łososiami czy krewetkami, mi się znudziły. Do tego pewnie nowa wersja kiełbasy białej, myślę nad zrobieniem jej ze Szwabskimi Szpeclami i groszkiem, ale raczej starsi tego nie polubią. Ciasto chce zrobić czekoladowe bo nigdy nie mogę się za to zabrać, a ciasta robię 1-2 do roku.

dawny_basik
dawny_basik
ponad 4 lata temu cytuj

Zawsze coś musi być innowacyjnego, ale generalnie każdy z moich domowników ma swoje ulubione potrawy i dlatego będzie generalnie tradycyjnie ale baaaardzo smacznie

kasiaaaa24
kasiaaaa24
ponad 4 lata temu cytuj

U mnie przez cały rok jest sporo innowacji i eksperymentów, więc święta są bardzo klasyczne. Zarówno Boże Narodzenie jak i Wielkanoc. Od lat takie same potrawy, jeszcze z przepisu mojej babci. Ale są to potrawy, które przygotowuję tylko 1 raz w roku i zawsze czekamy na nie z niecierpliwością.

Chimek
Chimek
ponad 4 lata temu cytuj

Ja jako ja nie obchodzę - mam inne święta, czasem inne potrawy, ale jeśli zaglądam do rodziny to jest, można powiedzieć, dość konserwatywnie. ;)

Shinju
Shinju
ponad 4 lata temu cytuj

Większość potraw na moim wielkanocnym stole jest dość tradycyjna - ale staram się wprowadzać pewne drobne innowacje. Przykładowo: eksperymentuję z farszem do jajek, co roku podaję inną sałatkę czy też dokładam zupełnie nową potrawę - ale nie rezygnując z tych standardowych.

Nina
Nina
ponad 4 lata temu cytuj

trochę innowacyjności zawsze się znajdzie, ale oscyluję wokół kuchni staropolskiej - która jest/może być jednak innowacyjna :)

w zeszłym roku na przykład rolada szpinakowa z łososiem, zupa rakowa, piersi z kaczki, halibut z sosem sojowym i glazurowaną marchewką i puree groszkowo-ziemniaczanym

w tym roku jeszcze nie wiem, sernik i żurek z białą kiełbasą będą na pewno :) reszta do wymyślenia - wszak w te Święta nie ma ustalonego menu - musi być kiełbasa, żurek i sernik, a z resztą można szaleć

Kociara
Kociara
ponad 3 lata temu cytuj

Otóż to, staropolska kuchnia jest mało znana i właściwe jej potrawy przyrządza się tylko na świeta - a szkoda.

Zaloguj się, aby odpowiedzieć