Forum:Gdzie kupić... w Warszawie?

Obserwuj wątek
marcin

marcin

61 wpisów
marcin
marcin
ponad 6 lat temu cytuj

Wątek poświęcony namiarom na ciekawe, małe sklepy, oferujące wyroby z różnych, mniej lub bardziej odległych zakątków świata. Pewnie wszyscy znają sieć "Kuchnie świata", ale nie jest to jedyne miejsce, gdzie możemy kupić mniej popularne składniki. Ja kupuję między innymi w:

- Piccola Italia (chyba 3-4 sklepy w Warszawie, KEN, Emilii Plater, Egejska): sporo włoskich wędlin, serów, także makarony, oliwki, trochę wina, trochę słodyczy i różności (w tym wędzona papryka). Bardzo atrakcyjne ceny (prosciutto crudo ok. 70 zł / kilo, parmezan też tańszy niż wszędzie)

- sklep przy restauracji Shilla (Land): tajemnicze składniki kuchni koreańskiej i japońskiej, wasabi i udon w ilościach detalicznych i hurtowych, wszystko do sushi

- Namaste (Wilcza) popularny sklep z rozmaitościami indyjskimi

- Meczet przy Łowczej/Wiertniczej: pity, oliwki, arabskie pikle

Amber
Amber
ponad 6 lat temu cytuj

Zaopatruję się dokładnie w tych samych sklepach.
Poza tym między stacją Natolin a Kabatami,polecam sklep Specjały greckie - http://specjalygreckie.pl/

Nina
Nina
ponad 6 lat temu cytuj

na Marywilskiej 44 (tak, w tych gigantycznych halach targowych) jest bardzo dobrze zaopatrzony sklep azjatycki

sklep azjatycki jest też w Hali Gwardii za Żelazną Bramą oraz niedaleko w sklepie u pana hipisa, bezzębnego (w tym przyprawy na wagę)

jeśli chodzi o sklep stacjonarny gdzie kupuję cynamon w laskach to sklep na rogu Górnośląskiej i Rozbrat (chyba 59 zł/kg)

kasztany jadalne są w Makro

na Kabatach są delikatesy japońskie, a tam wiele rzadkich przypraw i niestety półproduktów

marcin
marcin
ponad 6 lat temu cytuj

http://boucherie.fm.interia.pl/1.html

Francuski rzeźnik na Saskiej Kępie. Strona mało obszerna, zna ktoś ten sklep?

Jakub.J
Jakub.J
ponad 6 lat temu cytuj

Mi takie sklepy wydają się podejrzane. Co z tego, że "francuski" ten rzeźnik? Może i być spod Warszawy czy z Bieszczad oby miał mięso wysokiej jakości. Jeśli miałby importować mięso z Francji to dobra rada dla klientów - pytać się skąd dokładnie jest mięso i jak się nazywa. We Francji wołowina, drób czy inne regionalne odmiany mięsa mają chronione nazwy pochodzenia lub posiadają znak Label Rouge, podobny troszeczkę do naszych znaków typu PQS tyle, że innego rodzaju.
Ja przed zakupem w takim sklepie zdecydowanie sprawdził bym w internecie dokładne pochodzenie mięsa, bo kiedyś we Francji pojadłem wołowiny w samym epicentrum epidemii BSE. Na szczęście przeżyłem...

marcin
marcin
ponad 6 lat temu cytuj

Prosiłbym o nieteoretyzowane w tym wątku. Wątek "wczoraj dowiedziałem się o istnieniu Kitchen Aid, ale nie przeszkadza mi to w napisaniu kilku długich wpisów na jego temat" powinien zaspokoić potrzebę teoretyzowania. Interesują mnie opinie osób, które były klientami tego sklepu. Sklep francuski oznacza np. że są z mięsa produkowane wędliny wg francuskich receptur.

Pyza
Pyza
ponad 6 lat temu cytuj

Marcin, mieszkam bardzo blisko Meksykańskiej i nie kojarzę tego sklepu wcale.... muszę poszukać bo może mało widoczny jakoś jest - jak znajdę to zajrzę i powęszę :)

marcin
marcin
ponad 6 lat temu cytuj

@pyza; dzięki! a dowiedziałem się o tym sklepie stąd: http://winicjatywa.pl/2012/02/09/kupilem-beaujolais-co-do-tego/

Pyza
Pyza
ponad 6 lat temu cytuj

oki, po niedzieli poszukam :)

haniakasia
haniakasia
ponad 6 lat temu cytuj

Marcinie, znam sklep przy Meksykańskiej, z tym, że już dość dawno w nim nie byłam - ze 3 lata i mogło się od tamtego czasu coś zmienić. Wydaje mi się, że to nie jest sklep francuski, tylko arabski - za ladą stał zawsze starszy pan o ciemnej karnacji (chyba właściciel). Można tam kupić mięso, m. in. jagnięcinę, z tym, że miałam wrażenie, że odkładają wcześniej zamówione mięso dla cudzoziemców z pobliskich ambasad, więc można trafić na mały wybór. Poza tym są różne produkty typowe dla sklepów arabskich.

W tamtej okolicy, przy Zwycięzców, zaopatrywałam się też w sklepie węgierskim, głównie w kiełbasę. Trochę produktów węgierskich można kupić także w Cafe Hu na tyłach Sezamu.

Polecam 2 sklepiki arabskie przy Wspólnej na odcinku między Marszałkowską a Chałubińskiego - warto zajrzeć do obu, bo mają nieco inny asortyment.

Koleżanka z blogosfery poleciła mi ostatnio kolejny sklepik arabski, który powstał przy Senatorskiej koło Pl. Bankowego - mieści się między księgarnią a pocztą.

Jeszcze jeden sklep arabski, który znam, mieści się przy Grzybowskiej w okolicy Muzeum Powstania Warszawskiego, z tym, że ostatnio byłam tam latem ub. roku - mam nadzieję, że jeszcze istnieje. Trafiłam tam na ciekawy produkt, a mianowicie nasiona bazylii do celów spożywczych używane w kuchni indyjskiej jako dodatek do deserów.

Lubię też sklepy sieci Asian House - są w Blue City, Galerii Mokotów, przy Poznańskiej i Okopowej.

Warto wspomnieć również o sklepie Mei Asia Kuchnie Świata przy ul. Kilińskiego na Starówce - w środy mają tam dostawy świeżych ryb i muli, a w piątki warzyw i zieleniny - można trafić na takie rarytasy jak świeże liście pandanu. Oczywiście jest duży wybór produktów do kuchni azjatyckich.

A czy ktoś bywa w hali targowej przy Polnej? Wieki tam nie byłam, a widziałam jakiś czas temu w sieci informację, że tam też jest sklep koreański, ale nie wiem, czy to aktualne.

haniakasia
haniakasia
ponad 6 lat temu cytuj
Pyza: Marcin, mieszkam bardzo blisko Meksykańskiej i nie kojarzę tego sklepu wcale.... muszę poszukać bo może mało widoczny jakoś jest - jak znajdę to zajrzę i powęszę :)

Pyzo, rzeczywiście jest mało widoczny - znajduje się na parterze budynku mieszkalnego, nieco w głębi, w okolicy skrzyżowania ulic Wandy i Meksykańskiej.

haniakasia
haniakasia
ponad 6 lat temu cytuj

Jeszcze jeden namiar mi się przypomniał - stoisko z mięsem, w tym jagnięciną jest w restauracji tureckiej Maho, Al. Krakowska 240/242. Porównując do sklepu Le Diplomat, wydaje mi się, że tam jest większy wybór.

Jakub.J
Jakub.J
ponad 6 lat temu cytuj
marcin: Prosiłbym o nieteoretyzowane w tym wątku. Wątek "wczoraj dowiedziałem się o istnieniu Kitchen Aid, ale nie przeszkadza mi to w napisaniu kilku długich wpisów na jego temat" powinien zaspokoić potrzebę teoretyzowania. Interesują mnie opinie osób, które były klientami tego sklepu. Sklep francuski oznacza np. że są z mięsa produkowane wędliny wg francuskich receptur.

Proszę mi wybaczyć, ale ja napisałem to na podstawie tej strony, którą Pan podał. Nie ma tam słowa o wędlinach czy mięsie (z oznaczeniami AOC czy Label Rouge bo tylko takie oznaczają prawdziwie "francuskie receptury"), tylko jest napisane - cielęcina, wołowina, itd. Po prostu, przestrzegam przed naiwnością bo w Polsce dominuje oszukaństwo pod tym względem i głęboka niewiedza konsumentów potem skutkuje tym, że uczciwy sprzedawca, oferujący wysokiej jakości produkty za rozsądną cenę traci przez jakiegoś oszustwa oferującego podrabiane produkty lub ich substytuty za taką samą lub niewiele niższa cenę, niż ten uczciwy. Nie chcę drążyć tego tematu tutaj, niestety problemy zdrowotne i problemy z komputerem cały czas opóźniają otworzenie bloga i strony z tematyką.
Mnie temat sklepów bardzo ciekawi, nie tylko tych w Warszawie, ale tego jak to wygląda w skali całego kraju.

Shinju
Shinju
ponad 6 lat temu cytuj

W galerii Saska Kępa na skrzyżowaniu Zwycięzców i Francuskiej są Rosyjskie Delikatesy.

W tej samej galerii jest też sklep z oliwami i octami balsamicznymi.

Sklep węgierski o którym pisała Hania to sklep Papryka: http://papryka-salami.pl/

haniakasia
haniakasia
ponad 6 lat temu cytuj

Shinju, a wiesz może, czy w tej galerii działa jeszcze sklep z produktami francuskimi? Sprzedawali w nim sery, wędliny i wina. Nie wiem niestety, czy jeszcze istnieje.

Sklep z oliwami i ostami balsamicznymi nazywa się Vom Vass.

haniakasia
haniakasia
ponad 6 lat temu cytuj

Już znalazłam informacje na temat sklepu francuskiego, bo okazało się, że ma swoją stronę - nazywa się La Petite France. Znajduje się na tyłach galerii, od strony ul. Wandy.

marcin
marcin
ponad 6 lat temu cytuj

Kupowałem tam wina (różnej jakości) i ser, był w porządku. Sympatyczny właściciel.

Skoro przy serach jesteśmy to oczywiście Fromagerie na Burakowskiej, przy Mielżyńskim

haniakasia
haniakasia
ponad 6 lat temu cytuj

Znalazłam namiary na na koreański sklep i restaurację Sora przy Polnej. Będę musiała sprawdzić to miejsce.

Amber
Amber
ponad 6 lat temu cytuj

To jest sklep francuski,nie azjatycki.
To znana francuska sieć,działa m.in. w Krakowie.Nie bójcie się mięsa,jest przeważnie polskie i z certyfikatem.
Po dobrej jakości jagnięcinę wybierzcie się do hali Mirowskiej lub na targowisko ,Na Dołku'.
Polecam z doświadczenia.Jestem stałą klientką.Trzeba zamówić z wyprzedzeniem np.comber lub żeberka,których nie dostaniecie tak od ręki.Pozostałe części są w stałej ofercie.

Amber
Amber
ponad 6 lat temu cytuj

Pisząc o francuskim sklepie mam na myśli La Petite France.

Zaloguj się, aby odpowiedzieć