Forum:Akcja "Z oliwą extra vergine można..."

Obserwuj wątek
durszlak

durszlak

17 wpisów
durszlak
durszlak
około 6 lat temu cytuj

Ponieważ kilka osób miało pytania dot. regulaminu akcji, przekazujemy wyjaśnienia od organizatorów:

"W nawiązaniu do pojawiających się wątpliwości odpowiadamy na Wasze pytania:

Czy licencja do przepisu, jaką nabywa organizator konkursu powoduje konieczność usunięcia przepisu z bloga?

Oczywiście nie - nikt nie będzie wymagał od blogerów usuwania wpisów.

Czy w konkursie można zgłaszać zasłyszane przepisy czy tylko własne receptury?

Zapis w regulaminie dotyczący oświadczenia, że Uczestnik jest autorem przepisu wynika z kwestii zdrowej rywalizacji w konkursie, aby wyeliminować ewentualne "podkradanie" przepisów. Organizator konkursu musi chronić prawa autorów wszystkich przepisów i chcemy uniknąć sytuacji, w której osoba trzecia podważy zgłoszenie w konkursie twierdząc, że przepis jest jej. Zapis ten ma na celu chronić blogerów, jako Uczestników konkursu. Jeśli przepis pochodzi od mamy lub koleżanki, a Wy go dodatkowo odrobinę ulepszyliście dodając charakterystyczny element i chcecie zgłosić w konkursie, to oczywiście można.

Wszelkie zapisy w Regulaminie mają za zadanie chronić Uczestników oraz ich prawa autorskie i blogi. Zakładając dobrą wolę obu stron jesteśmy przekonani, że Regulamin pozostanie jedynie formalnym zabezpieczeniem dla Uczestników, a całą akcja będzie dobrą zabawą dla wszystkich Uczestników. Zapraszamy do gotowania z Monini!"

Jeśli macie dodatkowe pytania, możecie je wklejać tutaj lub wysyłać na pomoc@durszlak.pl

durszlak
durszlak
około 6 lat temu cytuj

Odpowiedź na kolejne pytanie

"Czy konieczne jest zrobienie zdjęć i zamieszczenie we wpisie?

Robienie zdjęć nie jest obligatoryjne, jednak wspaniale wzbogaca wpis i czyni go atrakcyjniejszym dla odbiorców oraz jury konkursu. Dlatego zachęcamy do publikacji ze zdjęciami. Mile widziane są oczywiście zdjęcia robione w trakcie przygotowań określonego dania tak, aby uwiecznić pracę nad przepisem oraz użyte produkty i wynik końcowy."

durszlak
durszlak
około 6 lat temu cytuj

"Czy jedno oskarżenie o plagiat spowoduje, że nagrodę lub jej wartość będzie trzeba zwrócić?
Oczywiście nie. Jak już pisaliśmy wcześniej - Regulamin ma za zadanie chronić Uczestników konkursu. Plagiat musiałby zostać udowodniony - prawnie stwierdzony. Organizator nie będzie podejmował żadnych działań pochopnie. Głęboko wierzymy, że jest to kolejny zapis, który pozostanie jedynie zabezpieczeniem na papierze i nie będzie konieczności odwoływania się do niego. Jesteśmy przekonani, że inwencja twórcza i zamiłowanie do gotowania Uczestników konkursu jest najlepszą bazą do tego, aby każdy przepis był niepowtarzalny."

KonradB
KonradB
około 6 lat temu cytuj

Przyjmijmy, że znalazłem fajny przepis który był wykonywany w telewizji przez znaną osobę (program zagraniczny) + przepis znajduje się na wielu blogach zagranicznych. Czy mogę dodać do konkursu takie przepis opatrzony w moje zdjęcie oczywiście?

jacinto
jacinto
około 6 lat temu cytuj

Oliwa występuje w wielu daniach, w tym klasykach kuchni-np pizzy. Jeśli przyrządzę danie klasyczne - czy nie zostanę oskarżony o plagiat?

Monini Polska
Monini Polska
około 6 lat temu cytuj

Odpowiadając na pytanie Konrada:
Musimy tutaj zaznaczyć, że przepis musiałby zostać urozmaicony i mieć "wkład własny" autora. Nie możemy nagradzać w konkursie przepsiów "kopiuj-wklej" z innego bloga, nawet, jeśli jest zagraniczny. Musimy uniknąć ewentualnych roszczeń takiej osoby do wykorzystywania jego dzieła. Często jednak zdarza się tak, że zasłyszany czy obecny na zagranicznym blogu przepis stanowi jedynie inspirację, bazę do dalszego rozwoju. Jeśli tak jest i autor zgłoszenia w konkursie przedstawia własną wersję jakiegoś dania - oczywiście zachęcamy do publikacji.

Monini Polska
Monini Polska
około 6 lat temu cytuj

W odpowiedzi na pytanie Jacinto:
Pizza jest podobnym case-m jak bigos - jest jakaś podstawowa receptura, która jednak w każdym domu, w każdej kuchni wygląda nieco inaczej. To oczywiste. Własna wersja klasycznych potraw to duże wyzwanie dla kucharza, aby wpis nie był uznany za "oklepany", dlatego autorskie wersje znanych potraw są również mile widziane w naszym konkursie. :)

mysza
mysza
około 6 lat temu cytuj

Czy przepisy zgłoszone na konkurs Monini można zgłaszać do innych akcji?

Monini Polska
Monini Polska
około 6 lat temu cytuj

Oczywiście przepisy można zgłaszać do innych akcji. Jako autorzy przepisów jesteście ich właścicielami, a Regulamin nie stanowi inaczej, czyli nie wymaga wyłączności zgłoszeń w naszym konkursie.

odkuchnii
odkuchnii
około 6 lat temu cytuj

A co w wypadku gdy okaże się, że osoba która wygrała wycieczkę nie może jechać w tym terminie? Lub coś jej wypadnie/rozchoruje się na kilka dni przed planowanym wyjazdem?

Monini Polska
Monini Polska
około 6 lat temu cytuj

Zgodnie z pkt. III.5. Regulaminu Konkursu wycieczka przepada, jeśli z przyczyn niezależnych od Organizatora laureat nagrody głównej nie może pojechać na wycieczkę. Jako Organizator Konkursu ponosimy pewne koszty związane z organizacją wyjazdu i jeśli kilka dni przed okaże się, że ktoś nie może jechać, najprawdopodobniej nie będziemy w stanie zmienić rezerwacji itd. Wierzymy jednak, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca i wszystkim nagrodzonym uda się spędzić wspaniały czas w Umbrii.

fairecuire
fairecuire
około 6 lat temu cytuj

a czy nagroda jest dla właściciela bloga, czy osoby która opublikowała post ? tzn. jeżeli pod nickiem kryje się więcej niż jedna osoba.

Monini Polska
Monini Polska
około 6 lat temu cytuj

Zgodnie z Regulaminem Konkursu i punktem II.2. Aby zgłosić Przepis do udziału w Konkursie należy najpierw umieścić go na swojej stronie internetowej (własna strona, blog, artykuł internetowy itp.). Następnie taki Przepis należy zamieścić na Stronie Konkursu. Podkreślam "własna strona, blog". Tak więc jeśli właścicielami bloga są dwie osoby, a zamieszczane przepisy nie są podpisywane na blogu który z autorów je zamieścił, należy autora wskazać w mailu zwrotnym do Organizatora konkursu. Po wyborze laureatów Organizator będzie kontaktował się mailowo, na oficjalny adres podany na blogu z autorem/ami bloga. W odpowiedzi będzie trzeba podać pełne dane laureata. Tutaj jest miejsce na deklarację osoby, jeśli bloga prowadzą np. dwie osoby.
Przypominam również, że zgodnie z punktem II.14 Regulaminu, uczestnictwa w Konkursie, jak i praw i obowiązków z nimi związanych, w tym także prawa do nagrody, nie można przenosić na inne osoby. Właściciel bloga nie może przekazać nagrody osobie niezwiązanej z administracją blogiem.
W razie dodatkowych pytań - służymy pomocą.

cosdobrego
cosdobrego
około 6 lat temu cytuj

Mam pytanie zwiazane z przepisami - mój konkursowy przepis składa się z z 3 mniejszych - oczywiście kazdy z nich może stanowić oddzielne danie - ale dopiero razem będą wyjątkowa przystawką - w jaki sposób traktujecie takie zgłoszenie konkursowe?

Monini Polska
Monini Polska
około 6 lat temu cytuj

Jeśli 3 przepisy zostaną umieszczone jako osobne tytuły (osobne wpisy) na blogu, to będą one traktowane rozłącznie. Jeśli jednak pod jedną nazwą potrawy pojawią się np. wyszczególnione przepisy na core dania, sos i nadzienie, to oczywiście będzie to traktowane jako 1 przepis.

Nie - Typowe Wypieki
Nie - Typowe Wypieki
około 6 lat temu cytuj

zastanawiam się jak mam rozumieć "częściowy plagiat" (plagiat w całości, oczywiście nie podlega dyskusji, choć i tu mogą być kwestie sporne). Sałata np. składa się z pewnego rodzaju/ów sałat, warzyw,owoców, czasem pestek, orzechów, owoców, oliwy, a lub sosu na bazie majonezu itp. Osoba biorąca udział w konkursie poda przepis na "swoja sałatę" i zrobi ja rzeczywiście tylko na podstawie własnej wyobraźni, ale znajdzie się ktoś, kto powiem, ja "robię identyczną" albo bardzo podobną... jak wtedy rozstrzygnąć tę kwestię?
A jak długo czeka się na akceptację przepisu? Dziękuję.

marcin
marcin
około 6 lat temu cytuj

Przepisy są akceptowane w ciągu 24h w dni robocze, w weekend może trwać to trochę dłużej.

Zaloguj się, aby odpowiedzieć