Forum:Filtry do wody

Obserwuj wątek
jot_em

jot_em

6 wpisów
jot_em
jot_em
ponad 6 lat temu cytuj

Jakiś czas temu stałam się szczęśliwą posiadaczką filtra do wody firmy DAFI. Jestem przezadowolona i testuję jego skuteczność na różne sposoby. Odkąd zaczęłam go używać skończyły się moje problemy z kamieniem w czajniku czy ekspresie do kawy.
Ostatnio także na rynku pojawiły się nowe typy wkładów do rzeczonego filtra - mianowicie ich celem jest wzbogacanie wody o magnez, tak potrzebny w naszym zabieganym życiu.
Czy ktoś z Was może już je wypróbował i jest w stanie napisać czy faktycznie czujecie jakąś różnicę na przykład w smaku wody, czy samopoczuciu... Jestem bardzo ciekawa.
No i oczywiście, czy polecacie filtry innych firm?

aronia
aronia
ponad 6 lat temu cytuj

Ja używam filtru firmy Brita i też jestem bardzo zadowolona. Podobnie jak u Ciebie zniknął problem z kamieniem i osadem na filiżankach. To ostatnie zwłaszcza było dla mnie okropnie irytujące.

vegan monkey
vegan monkey
ponad 6 lat temu cytuj

U mnie w domu też jest Brita. Polecam zrobienie porównawczego testu czystości wody - tej przefiltrowanej i tej prosto z kranu. Od samego patrzenia człowiek czuje się zdrowszy. :)

Piegus
Piegus
ponad 6 lat temu cytuj

Witajcie, ja też używam filtru Dafi, bardzo go sobie chwalę. Wcześniej miałam Britę, ale Dafi to polski produkt, więc postanowiłam wypróbować polską markę ;-)zwłaszcza,że dzbanki są w bardzo fajnych kolorach - ja mam pomarańczowy dzbanek - idealnie pasuje do mojej kuchni ;-) bardzo dobrze się sprawdza, zniknął kamień i osad z herbaty, wodę piejmy nawet bez przegotowania i używamy jej do gotowania - jest bardzo smaczna, mimo,że moja kranówka jest bardzo twarda, co widać niestety na bateriach w kuchni i łazience ;-(
też słyszałam o tych wkładach z magnezem, ale jeszcze nie próbowałam.

Apip7
Apip7
ponad 6 lat temu cytuj

Ja mam MPM Produkt i jestem zadowolona, porównanie z innymi niestety nie mam ;)

jot_em
jot_em
ponad 6 lat temu cytuj

Jak już pisałam wcześniej, ciekawa byłam nowych wkładów filtrujących Dafi z magnezem, zatem zakupiłam - co się jednak okazało, wkład nie pasuje do filtra który posiadam. Do mojego pasują wkłady standardowe (takie jak do Brity na przykład).
Firma Dafi wyprodukowała filtry z magnezem, ale niestety pasujące jedynie do wybranej linii dzbanków. A szkoda! Mam nadzieję, że to dopiero początek i wkrótce pojawią się takowe pasujące do innych serii.

Zaloguj się, aby odpowiedzieć