sztuka-ze-smakiem
sztuka-ze-smakiem
ponad 4 lata temu cytuj

Gdzie szukacie nowych pomysłów ? W książkach na blogach ,u cioci ?:)

karto_flana
karto_flana
ponad 4 lata temu cytuj

Rozmnie bywa. Najczesciej w gazetach, ksiazkach, w starych zeszytach z przepisami, w kalendarzach nasciennych, gazetkach reklamowych... Raczej rzadko w necie

netqa86
netqa86
ponad 4 lata temu cytuj

Ja mam tak, że często coś zobaczę, czy to w telewizji, czy w internecie, na ulubionym blogu, na wystawie sklepowej itp., a później z tego kiełkują mi w głowie przepisy. Zdarza mi się też "inspirować sobą" tzn. łączyć przepisy, które już wcześniej zrobiłam. Np. ciasto z jednego przepisu, krem z drugiego i już mam coś nowego :)

sztukazesmakiem
sztukazesmakiem
ponad 4 lata temu cytuj

mnie często inspiruje to co mam w lodówce :)Trzeba coś wymyślić i to szybko więc łącze różne produkty nietypowo i jest ok.:)

gałązka
gałązka
ponad 4 lata temu cytuj
sztukazesmakiem: mnie często inspiruje to co mam w lodówce :)

mam tak samo - zwykle wymiatam z lodówki to co mam, z szafek zużywam to co stoi pootwierane od jakiegoś czasu. jak nie jestem pewna, czy się da to "inspiruje mnie" google - wpisuję nazwy składników i szukam, czy już ktoś coś takiego zrobił, jak zrobił, to znaczy, że się da i jadalne jest :-)

poza tym zaglądam do różnych książek, gazet (rzadziej), na blogi, do restauracji i barów, do znajomych.

pozielonemu
pozielonemu
prawie 2 lata temu cytuj
sztukazesmakiem: mnie często inspiruje to co mam w lodówce :)Trzeba coś wymyślić i to szybko więc łącze różne produkty nietypowo i jest ok.:)

Też tak mam, moją największą inspiracją jest zawartość mojej lodówki i kuchennych szafek ;) Oprócz tego chętnie szperam po książkach, oglądam programy kulinarne. Zaglądam też na inne blogi kulinarne i kulinarne profile na Instagramie - tyle tam pyszności!

Kachunas
Kachunas
ponad rok temu cytuj

Cześć Wszystkim, jestem na forum po raz Pierwszy.
Co do moich inspiracji To i u mnie jest to lodówka. No uwielbiam smażone warzywa.
Pozdrawiam

efu7
efu7
ponad rok temu cytuj

Dla mnie największą inspiracją są zdjęcia. Jak mam ochotę na coś nowego, to robię większe zakupy: kupuję kawałek mięsa lub ryby, kilka rodzajów warzyw, ewentualnie kaszę czy makaron, jeśli akurat mi się skończyły zapasy. Z tego zawsze da się wymyśleć co najmniej kilkanaście różnych dań. Na ogół, jeśli nie mam pomysłu, wpisuję w wyszukiwarkę mięso, które kupiłam i sposób obróbki, na który mam ochotę, np. "królik duszony". Wtedy zawsze coś fajnego się pokaże na zdjęciach, a przepis nawet nie jest mi potrzebny, bo i tak robię po swojemu ;)

efu7
efu7
ponad rok temu cytuj
efu7: Dla mnie największą inspiracją są zdjęcia. Jak mam ochotę na coś nowego, to robię większe zakupy: kupuję kawałek mięsa lub ryby, kilka rodzajów warzyw, ewentualnie kaszę czy makaron, jeśli akurat mi się skończyły zapasy. Z tego zawsze da się wymyśleć co najmniej kilkanaście różnych dań. Na ogół, jeśli nie mam pomysłu, wpisuję w wyszukiwarkę mięso, które kupiłam i sposób obróbki, na który mam ochotę, np. "królik duszony". Wtedy zawsze coś fajnego się pokaże na zdjęciach, a przepis nawet nie jest mi potrzebny, bo i tak robię po swojemu ;)

o kurczę, dopiero zauważyłam, że to jest dział wege, przepraszam za tego królika, to było niechcący :)

Zaloguj się, aby odpowiedzieć