Lista akcji

Akcja kulinarna: Literatura na talerzu 2012


Czas trwania: od 2012-09-01 do 2012-09-30
Akcję założyła:
Maggie Podsumowanie akcji
Literatura na talerzu 2012

Opis akcji

Niektórzy uważają, że przy jedzeniu się nie czyta. Ja się z tym nie zgadzam: czytam wszędzie, w każdej wolnej chwili. Dlatego dla mnie książki i jedzenie to bardzo dobrana para.
Czy podczas czytania "Władcy Pierścieni" zastanawialiście się może, jak smakują lembasy? A może próbowaliście odtworzyć jedno z japońskich dań, przygotowywanych przez bohaterów książek Murakamiego? Czy książki inspirują was i pobudzają do kuchennych eksperymentów? Jeśli tak, to ta akcja jest dla was.
Zabawa jest prosta: we wrześniu gotujemy dania, które kojarzą nam się z literaturą. Mogą to być potrawy, które jedli bohaterowie naszych ulubionych powieści albo po prostu takie, o których była mowa na ich kartach. Mile widziane będą krótkie cytaty, które przybliżą czytelnikom książkę, z którą danie się wiąże. Od Atwood do Ziemiańskiego, od Austera do Zajdla, dajmy się zainspirować literaturze!

Przepisy musza byc opatrzone banerem akcji i/lub linkiem do tego zaproszenia. Prosze tez o podanie zrodla inspiracji (cytatu albo przynajmniej tytulu ksiazki, z ktora dana potrawa sie wiaze).

Zasady:
  • Można dodać po kilka wpisów z jednego bloga.
  • Nie można dodawać wpisów napisanych przed rozpoczęciem akcji.
  • Dodane wpisy wymagają akceptacji przez koordynatora akcji.
  • Wymagane jest wklejenie banerka akcji pobranego ze strony akcji.
  • Wpis musi zawierać zdjęcie potrawy.

13 uczestników
moniczkawkuchni
gruszka
nakuchennymprogu.pl
arnika
djdomin
klaudi23a
lovelykate00
vanilla
joanna
Ela Ma
boregi
tarzynka
thiessa

Warunki uczestnictwa ×

Warunki zgłoszenia