Lista akcji

Akcja kulinarna: Najlepsze wiktuały w powiecie, czyli... Kuchnia w klimacie międzywojnia.


Czas trwania: od 2013-08-07 do 2013-08-24
Akcję założyła:
Asareth Podsumowanie akcji
Najlepsze wiktuały w powiecie, czyli... Kuchnia w klimacie międzywojnia.

Opis akcji

Akcja zrodziła się z ciekawej tezy, do której doszłam wśród swoich blogowych rozważań, a mianowicie "dzięki blogerkom kulinarnym wskrzeszane są tradycje międzywojenne". Dzięki wam jedzenie znów staje się czymś więcej w codziennym życiu, a niżeli dostarczeniem paliwa organizmowi! Posiłki znów organizują codzienne życie, są przygotowywane z pieczołowitością i wspólnie celebrowane :)

Zasady akcji: chciałabym żeby każda uczestniczka (lub uczestnik) wczuł się w klimat międzywojennego majątku ziemskiego, zastanowił się jakie wtedy mogły powstawać potrawy, z jakich produktów, bądź wyszukał oryginalne przepisy i stworzył klimatyczne potrawy. Może to być cokolwiek - od konfitur po drugie dania.

Ważne: ważnym punktem jest osadzenie dania w klimacie międzywojennym. We wpisie, gdzie będzie zamieszczone zdjęcie i przepis, chciałbym żebyście umieścili uzasadnienie, dlaczego według nas ten przepis pasuje do klimatu międzywojnia.

Akcja połączona jest z konkursem, do wygrania, jako nagroda główna mlecznik z Chodzieży, oraz 3 filiżanki (dla każdego przepisu po jednej). Zdjęcia zamieszczone na blogu.

Po więcej filozoficznego uzasadnienia akcji odsyłam do mojego bloga :) I po informację, niespodziankę odnośnie najlepszych wybranych przepisów :)
odnośnik

Zapraszam! Razem odtwórzmy świat być może najsmaczniejszej kuchni w historii!

Zasady:
  • Można dodać po kilka wpisów z jednego bloga.
  • Nie można dodawać wpisów napisanych przed rozpoczęciem akcji.
  • Dodane wpisy wymagają akceptacji przez koordynatora akcji.
  • Wymagane jest wklejenie banerka akcji pobranego ze strony akcji.
  • Wpis musi zawierać zdjęcie potrawy.
  • Akcja jest konkursem. Durszlak.pl nie jest organizatorem konkursu i nie odpowiada za treść regulaminu oraz za jego przestrzeganie.

7 uczestników
Chimek
Państwo Ka
Białagłowka
Mak
Goaa
MAgda
La Gusteau - Luna

Warunki uczestnictwa ×

Warunki zgłoszenia