Lista akcji

Akcja kulinarna: Przez Japonię


Czas trwania: od 2015-08-11 do 2015-08-23
Akcję założyła:
Szczypta Słodyczy Podsumowanie akcji
Przez Japonię

Opis akcji

Japonia zwana krajem kwitnącej wiśni od dawien dawna zaskakuje Europejczyków nie tylko swoją kulturą ale i oryginalną i jak dla nas niezwykle egzotyczną kuchnią.

Poza tradycyjnym sushi, poza daniami opartymi na rybach i owocach morza poławianych u wybrzeży tamtejszych wysp kraj ten słynie z wielowiekowej tradycji zaparzania herbaty. Japończycy opanowali tę sztukę do perfekcji, a z picia herbaty uczynili prawdziwy ceremoniał. Aromat zielonej herbaty od lat rozchodzi się po moim domu i jest stałym punktem w menu.

Temat kuchni japońskiej traktujemy dosyć luźno. Akceptowane będą zarówno dania tradycyjne, wariacje inspirowane Japonią jak i wszelkiego rodzaju dania mające w nazwie przymiotnik "japoński", które być może mają tyle wspólnego z Japonią co ryba po grecku z Grecją ;)

Akceptuję zarówno przepisy na dania obiadowe, pieczywo, napoje, przystawki jak i na desery, ciasta, słodycze czy przekąski - ostatnimi laty to w tych dziedzinach Japończycy zaskakują świat.

Cóż, nie samą herbatą człowiek żyje, dlatego zachęcam do dzielenia się swoimi przepisami na japońskie pyszności!

Uwaga! W akcji przewidziane są nagrody, w tym nagrody gwarantowane - pod warunkiem polubienia profilu - szczegóły we wprowadzeniu do akcji. Pięciu zwycięzców otrzyma zestawy zielonej herbaty, a dodatkowo jeden wybrany przeze mnie przepis zostanie przeze mnie wykonany i opublikowany na moim blogu (z oznaczeniem autora). Tak więc każdy japoński przepis może wziąć udział w akcji, a dodatkowo polubiając profil otrzymasz nagrodę gwarantowaną i zawalczysz o pozostałe nagrody.

Zasady:
  • Można dodać po kilka wpisów z jednego bloga.
  • Nie można dodawać wpisów napisanych przed rozpoczęciem akcji.
  • Dodane wpisy wymagają akceptacji przez koordynatora akcji.
  • Wymagane jest wklejenie banerka akcji pobranego ze strony akcji.
  • Wpis musi zawierać zdjęcie potrawy.
  • Akcja jest konkursem. Durszlak.pl nie jest organizatorem konkursu i nie odpowiada za treść regulaminu oraz za jego przestrzeganie.

5 uczestników
6niebo
stokrotka123
ula
Mirabelka
kryzysowy kucharz

Warunki uczestnictwa ×

Warunki zgłoszenia