DURSZLAK – jedyny taki magazyn kulinarny! Nowy numer już w sprzedaży!

19 dni temu

Przedstawiamy Wam nowy numer „Smacznych stron Internetu” – magazynu kulinarnego tworzonego z materiałów dostarczonych przez blogerów kulinarnych zarejestrowanych w serwisie Durszlak.pl. Dzięki nim najbliższe miesiące będą pełne słońca.

 

 

Trzeba niestety przyznać, że Wielkanoc, choć przypada na bardziej przyjazną porę roku niż Boże Narodzenie, przez wielu jest traktowana po macoszemu. Bo nie ten klimat, nie te ozdoby, nie te tradycje i w końcu – nie te potrawy, na które czekamy cały rok. Jednak warto je odczarować i się do nich przekonać!

 

 

Wystarczy,podobnie jak nasi blogerzy, wypracować sobie pewne rytuały: nastawić wcześniej zakwas na żur, posiać rzeżuchę, zamarynować jajka i rzodkiewkę, zaplanować, z czym w tym roku będzie mazurek i jak go udekorujemy, wcześniej ozdobić ciasteczka oraz babeczki, a także upiec świąteczny chleb!

 

 

 

Unoszące się w powietrzu zapachy tych przysmaków sprawią, że będziemy podekscytowani na myśl o Wielkanocy. A jak do tego przesilenie wiosenne pokonamy z pomocą kolorowych nowalijek i czosnku niedźwiedziego w pomysłowych potrawach i energetycznych śniadań, to sukces murowany.

 

 

Istnieje rzecz jasna jeszcze jeden ważny warunek do spełnienia, aby Wielkanoc była magiczna, ale chyba jest dla wszystkich oczywisty – trzeba ją spędzić z bliskimi! Rodziną, przyjaciółmi, kimś, z kim dobrze się czujemy. I wcale nie musimy czuć presji świąt „na bogato” – wrzućmy na luz i cieszmy się swoją obecnością. Ostatecznie, potrawy naszych blogerów możemy ugotować każdego innego dnia. W końcu idzie wiosna, a z nią nowa energia do gotowania!

 

 Najnowszy numer magazynu „Durszlak” ukaże się w środę, 11.03.2020, i będzie kosztował 6,99 zł.