DURSZLAK – jedyny taki magazyn kulinarny! Nowy numer w sprzedaży od 6.11!

12 dni temu

DURSZLAK – jedyny taki magazyn kulinarny!

Przedstawiamy Wam nowy numer „Smacznych stron Internetu” – magazynu kulinarnego tworzonego w całości z materiałów dostarczonych przez blogerów kulinarnych zarejestrowanych w serwisie Durszlak.pl. Dzięki nim najbliższe miesiące będą pełne słońca.

 

 

Twórcy internetowi są nowocześni, wszak korzystają z postępowego medium, jednak nie gardzą tradycją, a wręcz ją hołubią. I w takim duchu urządzają nam Wigilię w tym roku, racząc nas smakami z Kaszub, Wielkopolski, Małopolski, Podkarpacia czy Wileńszczyzny. Oczywiście nie mogło też zabraknąć fantazyjnych, z pozoru szalonych pomysłów, które jednak idealnie pasują na tę wyjątkową wieczerzę.

 

 

 

 

Sięgnięcie do korzeni wiąże się między innymi z powrotem do naturalności i domowych receptur. Ten trend jest coraz silniejszy wśród blogerów, co widać choćby w naszym dziale „Coś z niczego”, który miał być skarbnicą pomysłów na posiłki ze składników będących zawsze pod ręka, a stał się źródłem inspiracji pod hasłem „zero waste”. To sugeruje nam, jakie podjąć postanowienie na Nowy Rok – nie marnować i nie śmiecić!

 

 

Stosujmy zasadę małych kroczków, a nie będzie to takie trudne. Przecież gotowanie samo w sobie jest eko – lepiej przyrządzić coś pysznego, niż kupować „gotowce”. I nie mówimy tylko o potrawach jako takich, ale też o wielu półproduktach: zróbmy zakwas na barszcz, zamiast kupować go w plastikowej butelce, a pozostałe po nim buraki wykorzystajmy do zrobienia bigosu; wyczarujmy słodką galaretkę, a nie wybierajmy tej z torebki… przykłady można mnożyć, a wędrując po stronach magazynu znajdziecie mnóstwo inspiracji. Nie martwcie się, że nie dacie rady – nasi blogerzy poprowadzą Was za rękę.

Podobnie jeśli chodzi o diety – wegańska, ketogeniczna, dla alergików, dla dzieci – u nas wszystko znajdziecie i to na każdą okazję, która się nadarzy w najbliższych miesiącach. A do tego nasycicie oczy pięknymi zdjęciami potraw. Tylko pamiętajcie, aby je samemu przygotować i nasycić również żołądki!

 

 

Najnowszy numer magazynu „Durszlak” ukaże się w środę, 06.11.2019, i będzie kosztował 6,99 zł.