DURSZLAK – nowy numer!

około rok temu

Współpraca z blogerami okazała się wspaniałą przygodą, której rezultaty przeszły nasze oczekiwania. Dzięki temu nie tylko możemy stworzyć magazyn, jakiego jeszcze nie było na rynku, ale też bliżej poznać twórców polskiej blogosfery kulinarnej.

Kontakt z blogerami jest nie do przecenienia, bo współpraca nie ogranicza się tylko do przekazania materiałów, ale przede wszystkimi wymiany doświadczeń. Poznajemy kulisy pracy nad samymi blogami, a także bardziej osobiste aspekty życia ich twórców – historie rodzinne, funkcjonowanie mam-blogerek, wrażenia z podróży po świecie. Jednak przede wszystkim blogerzy dzielą się z nami swoją wiedzą oraz kreatywnością na polu kulinarnym.

 

 

 

Dzięki tak bogatej współpracy zmodyfikowaliśmy magazyn tak, aby móc szerzej wykorzystać różnorodność materiałów. W jeszcze większym stopniu głos oddaliśmy blogerom – każdy z działów jest w całości złożony z ich przepisów, porad, historii oraz prezentacji twórców i ich stron.

Inaczej też rozłożyliśmy akcenty, niektóre działy wydłużając, a inne skracając, aby odpowiedzieć na potrzeby czytelników. Najważniejsza jest oczywiście sezonowość. I tak w najbliższym numerze prezentujemy 20 pomysłów na potrawy grillowe, w dziale „Rozsmakuj się w tradycji” letnie przetwory, w „Temacie na czasie” dania piknikowe, a w „Dolce Vita” – wypieki i desery z owocami.

 

 

 

 

Również w stałych działach, np. „Śniadaniowni”, „Obiedzie na dziś” stawiamy na dania wiosenne oraz wakacyjne, a w „Wiem, co jem” piszemy o bakłażanie, czarnym bzie oraz bobie. Pamiętaliśmy również o tym, aby oferta była uniwersalna i trafiła do szerokiego grona odbiorców. Znajdą więc coś dla siebie wegetarianie, weganie, miłośnicy mięsa oraz osoby na diecie bezglutenowej.

 

 

Przekonaliśmy się, że minimalistyczne podejście do grafiki się sprawdza. Potrawy są dobrze wyeksponowane., a sposób przygotowania jasno i konkretnie opisany. Dzięki takim zabiegom z jednej strony udało się stworzyć mimo tak różnorodnych materiałów spójny layout o wyrazistym charakterze, a z drugiej nadać magazynowi nowoczesny i dynamiczny sznyt.

 Najnowszy numer magazynu „Durszlak” ukaże się w środę, 23.05.2018, i będzie kosztował 6,99 zł.