Jesień zamknięta w szkle

4 miesiące temu

Jesień zamknięta w szkle

KROSNO poleca karafki i kieliszki do nalewek

Złota, polska jesień przetworami stoi. To idealny moment, aby ostatnie promienie słońca na dojrzewających owocach zamknąć w słoikach. Skarby natury wymagają królewskiej oprawy, dlatego gdy już dojrzeją w piwniczkach, można je przelać do szklanych karafek marki KROSNO, zaprojektowanych pod likiery i nalewki, które podkreślą apetyczne barwy napoju. Całości dopełnią kieliszki do nalewek, ciepły koc i świece. We dwoje, czy w większym gronie, kolekcjonuj piękne chwile z marką KROSNO.

Sezonowe produkty są prawdziwym źródłem ciepła i zdrowia, gdy przyjdą chłodne dni. Malinówka wesprze nas w walce z przeziębieniem, orzechówka pomoże na trawienie, nalewka z czarnej porzeczki ma działanie witaminizujące.

Chociaż temperatura podania nalewek powinna być niska (ok. 6-8 st.), to wewnętrznie rozgrzeją nas na długie godziny. Tak, jak wina, dzielą się na wytrawne, półwytrawne i słodkie, w zależności od ilości cukru. Na stole stawiamy je jako aperitif na zaostrzenie apetytu lub kończąc posiłek „na trawienie”. Jednak nalewka może towarzyszyć też głównym potrawom, podbijając ich smak, np.: słodka morela współgra z daniami z indyka, z kolei kwaśna czarna porzeczka polubi się z kaczką. Nalewki serwujemy najlepiej zimą i jesienią w szklanych lub kryształowych karafkach.

Wpadła gruszka do … karafki

Seria karafek do nalewek, whisky i wódki z kolekcji VINTAGE marki KROSNO, w pełnym uroku stylu retro będzie wspaniale korespondować z nalewkami z jabłek lub gruszek. Perfekcyjne, ręczne wykonanie oraz wyrazisty kształt sprawiają, że urzekają intrygującą formą. Karafka w kształcie jabłka jest dostępna także w kolorze malinowym, który pięknie podkreśli wygląd nalewek z ciemnych owoców.

Karafka VINTAGE KROSNO, gruszka, poj. 800ml, cena 49,19 zł.

Karafka VINTAGE KROSNO, jabłko, szkło bezbarwne lub lub malinowe, poj. 1000 ml, cena 61,59 zł.

Zestaw się

Na spotkania w większym gronie marka KROSNO proponuje 6-osobowy zestaw LIQUEUR. Korek karafki pozwala zachować aromat przechowywanego w niej trunku na dłużej. Z kolei rozchylana czarka kieliszków ułatwia powolne delektowanie się zapachem i smakiem gęstego likieru. Stylistycznie pasuje zarówno do nowoczesnego, jak i przytulnie urządzonego salonu.

Komplet LIQUEUR KROSNO, szkło bezbarwne, poj. karafki 400 ml, poj. kieliszka 40 ml, cena za zestaw 7 szt., 211,49 zł.

Handmade górą!

Słodka, rozgrzewająca nalewka malinowa domowej roboty oraz designerska karafka handmade prosto z Podkarpacia to duet idealny dla osób, które cenią jakość ręcznie wyrabianych produktów. Szczelny, docierany, szklany korek pozwala na dłużej zachować aromat serwowanych trunków. Odporne na matowienie szkło Crystalline, z którego została wykonana karafka, dodatkowo pięknie rozprasza światło, pozwalając dokładnie przyjrzeć się barwie napoju.

Karafka VINTAGE, poj. 700 ml, szkło bezbarwne, cena 65,99 zł.

Krakle vs. subtelna przejrzystość

Nalewki i likiery podajemy w małych kieliszkach, które zazwyczaj są miniaturką kieliszków do wina. Czasza powinna mieć pojemności nie większą niż 40-70 ml. Tak, jak wina, nalewek i likierów nie należy ogrzewać ciepłem dłoni, dlatego kieliszki do tych trunków zazwyczaj mają smukłą nóżkę. Z uwagi na wysoką zawartość alkoholu, szkło wypełniamy do ok. 2/3 pojemności. Marka KROSNO poleca piękne kieliszki z kraklą, czyli charakterystycznymi pęknięciami na szkle. Dla wielbicieli klasyki, idealny będzie model o większej pojemności z kolekcji CASUAL. W obu przypadkach, można w nich serwować zarówno nalewki, jak i likiery.

Kieliszki do likieru CRACKLE, poj. 45 ml, szkło bezbarwne, cena za zestaw 6 szt. 18,79 zł.

Kieliszki do nalewek CASUAL KROSNO, poj. 70 ml, szkło bezbarwne, cena za zestaw 6 szt. 24,99 zł

 

Zdjęcia: materiały prasowe KROSNO

Wszystkie produkty dostępne w sklepie sklep.krosno.com.pl

Krosno Glass:

Krosno Glass SA (dawniej: Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO) jest jednym z największych producentów szkła użytkowego w Polsce, a także cenionym dostawcą na ponad 70 światowych rynkach. Wytwarza szkło formowane tradycyjną metodą ręczną oraz mechanicznie, o różnorodnym przeznaczeniu: do alkoholi, napojów, do serwowania potraw, a także szkło dekoracyjne i prezentowe. Firma sprzedaje produkty pod marką własną KROSNO, jak również realizuje zamówienia dla uznanych firm i globalnych liderów rynku. Produkty Krosno Glass powstają w hucie w południowo-wschodniej Polsce.

Właścicielem Krosno Glass SA jest globalna spółka inwestycyjna Coast2Coast Capital. Fundusz zainwestował w krośnieńską hutę w sierpniu 2016 r., kończąc trwający ponad 7 lat okres upadłości likwidacyjnej zakładu. Obecnie roczne przychody Krosno Glass przekraczają 220 mln zł, a rentowność spółki przewyższa średnią rynkową.

Więcej informacji na www.krosno.com