STULECIE WINNYCH Notes kulinarny - Ałbena Grabowska

22 dni temu

Poznaj sekrety kuchni rodziny Winnych

 

Nie ma wątpliwości, że kulinaria są nieodłączną częścią dziedzictwa narodowego. Czy można wyobrazić sobie podróż do Włoch lub Grecji pozbawioną tamtejszych smaków?
Podobnie jest z kuchnią rodzinną – to dziedzictwo tworzone przez pokolenia. Smaki dzieciństwa, które wprawiają w zachwyt i pozwalają choć na chwilę wrócić do przeszłości. Ile razy słyszeliśmy pełne zachwytów wyznania: „nikt nie robi tak pysznych pierogów jak babcia Zosia” albo „sernik cioci Halinki nie ma sobie równych”.

 

Przez sto lat rodzina Winnych tworzyła swoją smakową tradycję. W kulinarnym notatniku Winnych znajdziecie przepisy na staropolskie potrawy jadane na Mazowszu w pierwszych dekadach XX wieku i na kultowe potrawy z „chudych” lat PRL-u. Nie zabraknie również włoskich inspiracji przywiezionych prawie 90 lat temu przez Guida z dalekiej Sycylii oraz wspaniałych tradycyjnych przepisów na Wielkanoc i Boże Narodzenie.

 

Stulecie Winnych to bestsellerowa trylogia Ałbeny Grabowskiej. Opowieść o wielopokoleniowej rodzinie z podwarszawskiego Brawinowa, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku.  Na motywach powieści powstał serial, który emitowany będzie przez Telewizję Polską wiosną 2019 roku. W serialu pojawi się plejada znakomitych aktorów, m.in. Kinga Preis, Katarzyna Kwiatowska, Iwona Bielska, Adam Ferency, Jan Wieczorkowski, Rafał Królikowski i Olaf Lubaszenko.

Ałbena Grabowska - pisarka, lekarz neurolog-epileptolog. Matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisaniaAutorka książek m.in. Tam, gdzie urodził sięOrfeusz, Stulecie Winnych. Opowiadania, Lot nisko nad ziemią, Ostatnia chowa klucz, Coraz mniej olśnieńLady M., bestsellerowej sagi Stulecie Winnych oraz trylogii Alicja w krainie czasów (Wydawnictwo Zwierciadło).

STULECIE WINNYCH Notes kulinarny
Data premiery: 23.01.2019
Oprawa: twarda
Format: 145 x 205 mm
Liczba stron: ok. 200
ISBN: 978-83-8132-068-9
Cena detaliczna: 39,90 zł
www.ksiegarnia.zwierciadlo.pl