Święta bez laktozy? To możliwe!

9 miesięcy temu

Świąteczne przepisy na wypieki – bez laktozy

Oryginalne torty, wilgotne i delikatne serniki, aromatyczne makowce, a także świąteczne pierniczki czy ciastka - słodkie wypieki stanowią nieodłączny element świątecznego menu. W Boże Narodzenie z pewnością pomogą nam wywołać radość na twarzach naszych najbliższych – także te, przygotowane w wersji bez laktozy.

Bezglutenowy tort makowy

Makowiec to jeden z najpopularniejszych bożonarodzeniowych wypieków. Prosty w przygotowaniu, a przy tym wyjątkowo smaczny – w wersji bezglutenowej i bezlaktozowej podbije podniebienia wszystkich zgromadzonych przy świątecznym stole gości. Przygotowany w formie tortu, nie wymaga pieczenia.

https://www.przepisy.pl/przepis/bezglutenowy-tort-makowy

Wegańskie pierniczki

Unoszący się w całym domu zapach zawieszonych na choince pierniczków, wprawi całą rodzinę w ciepły, świąteczny nastrój. Choineczki, gwiazdeczki, bałwanki i wszelkie inne wzory – będą się doskonale prezentować na bożonarodzeniowym drzewku, a także doskonale smakować. Także osobom z nietolerancją laktozy, weganom i wegetarianom.

https://www.przepisy.pl/przepis/weganskie-pierniczki?query=pierniczki

 

 

Do świątecznego pieczenia – kostka do pieczenia Kasia 100% roślinna bez laktozy

Od teraz, do przygotowania świątecznych wypieków wykorzystać możemy pierwszą na rynku w 100% roślinną kostkę do pieczenia Kasia bez laktozy. Dzięki zawartości 72% tłuszczu nadaje się ona doskonale do przygotowania wypieków i kremów, a także gotowania i smażenia na niej potraw. Łatwo się uciera, a dzięki niej przygotowywane słodkości są bardziej puszyste i zawsze się udają. Odpowiednia dla wegan i wegetarian, pomoże w przygotowaniu wypieków – nie tylko tych bożonarodzeniowych.