Forum:Ulubiony rodzaj pierogów

Obserwuj wątek
Akte

Akte

6 wpisów
Akte
Akte
prawie 3 lata temu cytuj

Pierogi to najpopularniejsze polskie danie. Często gdy ktoś zagranicy pyta nas o potrawę, którą warto spróbować mówimy, że pierogi. Rodzajów tego dania jest mnóstwo. Możemy nadziać je praktycznie wszystkim przez co nie sposób się nimi nudzić.

Z tradycyjnych pierogów moimi ulubionymi są pierogi ruskie, ale ostatnio moje serce skradły pierogi ze szpinakiem. Jeśli z kolei chodzi o pierogi na słodko to uwielbiam z jagodami.

A wy jakie pierogi lubicie?

Annn
Annn
ponad 2 lata temu cytuj

Moje ulubione to pierogi ruskie, takie dobrze doprawione. Najbardziej lubię je serwowane z sosem cebulowym, który zawsze robie na bazie bulionu ( jak nie mam gotowego to od Krakusa) i smażonej cebulki. Pycha!

kuchniakolorublond
kuchniakolorublond
ponad 2 lata temu cytuj

Ja kocham ruskie, z mięsem, z soczewicą, ze szpinakiem i fetą, z kapustą i grzybami - kocham <3... Nie przepadam za to za słodkimi wersjami - jagody wolę zjeść na surowo, tak samo jak np. truskawki. Ale są osoby, które lubią pierogi na słodko, w tym moi domownicy - tylko ja taka dziwna jestem ;)

Sówka
Sówka
ponad 2 lata temu cytuj

Z jagodami, wiśniami, mięsem, kapustą i grzybami, albo samymi grzybami :) O dziwo najmniej ruskie, ale czasem i na ruskie mnie bierze. Nie przepadam za pierogami z truskawkami, bo się rozgotowują i robią takie... klapciaste :D Marnowanie pierogów i truskawek :)

Annn
Annn
ponad 2 lata temu cytuj

Z mięsem i kapustą. Kapustę do farszu obgotowuję w koncentracie grzybowej Krakus, dodaje fajnego aromatu. Pierogi z truskawkami też lubię, szczególnie teraz zimą, można sobie przypomnieć smak lata.

tekla91
tekla91
ponad rok temu cytuj

Ja uwielbiam ruskie. To smak mojego dzieciństwa ;)

Zaloguj się, aby odpowiedzieć