Forum:mrożenie jedzenia

Obserwuj wątek
littlecook

littlecook

7 wpisów
littlecook
littlecook
około 5 lat temu cytuj

hej. potrzebuje szybkiej pomocy. Ogólnie mam problem z tym że bardzo dużo pracuje i nie mam czasu robić obiadu codziennie. Ostatnio sobie czytałam o sposobach przechowywania żywności np tu i mrożeniu ale nie znam się na tym kompletnie. Może ktoś z Was mi poradzić? Co mrozicie i ile czasu może to leżeć w lodówce

czy np mogę zamrozić kremy, zupy, warzywa na patelni?
Stosuje ktoś z was takie metody?

marcin
marcin
około 5 lat temu cytuj

To dość skomplikowany temat, bo wiąże się i ze smakiem żywności i z bezpieczeństwem. Domowe mrożenie jest dość wolne, więc np. surowe mięso mocno zmienia swoją strukturą po zamrożeniu.

Ważne jest też szybkie chłodzenie poniżej 4 stopni – to ze względów higienicznych – najlepiej w wodzie z lodem, tak, aby nie namnażały się bakterie.

Bardzo przydatna jest pakowarka próżniowa.

Prawidłowo zamrożony produkt można przechowywać w temperaturze -18 stopni nawet kilka miesięcy. Dość sensowny artykuł na ten temat jest tutaj: http://www.eufic.org/article/pl/artid/Zamrazanie-produktow-spozywczych/

projoanna
projoanna
ponad 2 lata temu cytuj

Faktycznie wekowanie nie jest najgorszym pomysłem, zwłaszcza, że można w ten sposób przyrządzać fajne mięsa, a także warzywa. Ja bardzo lubię papryczki faszerowane fetą albo oliwki.

smith_supremo
smith_supremo
około 2 lata temu cytuj

Ja też dużo pracuje, nie mam czasu na gotowanie codziennie obiadów, ale zup nie mrożę. Moim zdaniem tracą one smak. Ja albo gotuje na 2 dni albo kupuje sobie żurek w kartonie Krakus. Wystarczy podgrzać i jest fajna i smaczna zupa dosłownie w kilka minut.

natsko1993
natsko1993
około 2 lata temu cytuj

Ja zup również nie mrożę ;)

bania.anka
bania.anka
ponad rok temu cytuj

jeśli coś odmroźisz to raczej już tego nie zamrażaj

nasturcja1906
nasturcja1906
12 miesięcy temu cytuj

Mrożę zupy, sosy, nawet ciasta typu sernik :) jak się dobrze zawinie w torebkę czy schowa do słoika to nie powinno przejść zapachem i na pewno będzie po odmrożeniu smaczne :)

Zaloguj się, aby odpowiedzieć