sztuka-ze-smakiem
sztuka-ze-smakiem
prawie 7 lat temu cytuj

Gdzie szukacie nowych pomysłów ? W książkach na blogach ,u cioci ?:)

karto_flana
karto_flana
prawie 7 lat temu cytuj

Rozmnie bywa. Najczesciej w gazetach, ksiazkach, w starych zeszytach z przepisami, w kalendarzach nasciennych, gazetkach reklamowych... Raczej rzadko w necie

netqa86
netqa86
prawie 7 lat temu cytuj

Ja mam tak, że często coś zobaczę, czy to w telewizji, czy w internecie, na ulubionym blogu, na wystawie sklepowej itp., a później z tego kiełkują mi w głowie przepisy. Zdarza mi się też "inspirować sobą" tzn. łączyć przepisy, które już wcześniej zrobiłam. Np. ciasto z jednego przepisu, krem z drugiego i już mam coś nowego :)

sztukazesmakiem
sztukazesmakiem
prawie 7 lat temu cytuj

mnie często inspiruje to co mam w lodówce :)Trzeba coś wymyślić i to szybko więc łącze różne produkty nietypowo i jest ok.:)

gałązka
gałązka
prawie 7 lat temu cytuj
sztukazesmakiem: mnie często inspiruje to co mam w lodówce :)

mam tak samo - zwykle wymiatam z lodówki to co mam, z szafek zużywam to co stoi pootwierane od jakiegoś czasu. jak nie jestem pewna, czy się da to "inspiruje mnie" google - wpisuję nazwy składników i szukam, czy już ktoś coś takiego zrobił, jak zrobił, to znaczy, że się da i jadalne jest :-)

poza tym zaglądam do różnych książek, gazet (rzadziej), na blogi, do restauracji i barów, do znajomych.

pozielonemu
pozielonemu
około 4 lata temu cytuj
sztukazesmakiem: mnie często inspiruje to co mam w lodówce :)Trzeba coś wymyślić i to szybko więc łącze różne produkty nietypowo i jest ok.:)

Też tak mam, moją największą inspiracją jest zawartość mojej lodówki i kuchennych szafek ;) Oprócz tego chętnie szperam po książkach, oglądam programy kulinarne. Zaglądam też na inne blogi kulinarne i kulinarne profile na Instagramie - tyle tam pyszności!

Kachunas
Kachunas
około 4 lata temu cytuj

Cześć Wszystkim, jestem na forum po raz Pierwszy.
Co do moich inspiracji To i u mnie jest to lodówka. No uwielbiam smażone warzywa.
Pozdrawiam

efu7
efu7
około 4 lata temu cytuj

Dla mnie największą inspiracją są zdjęcia. Jak mam ochotę na coś nowego, to robię większe zakupy: kupuję kawałek mięsa lub ryby, kilka rodzajów warzyw, ewentualnie kaszę czy makaron, jeśli akurat mi się skończyły zapasy. Z tego zawsze da się wymyśleć co najmniej kilkanaście różnych dań. Na ogół, jeśli nie mam pomysłu, wpisuję w wyszukiwarkę mięso, które kupiłam i sposób obróbki, na który mam ochotę, np. "królik duszony". Wtedy zawsze coś fajnego się pokaże na zdjęciach, a przepis nawet nie jest mi potrzebny, bo i tak robię po swojemu ;)

efu7
efu7
około 4 lata temu cytuj
efu7: Dla mnie największą inspiracją są zdjęcia. Jak mam ochotę na coś nowego, to robię większe zakupy: kupuję kawałek mięsa lub ryby, kilka rodzajów warzyw, ewentualnie kaszę czy makaron, jeśli akurat mi się skończyły zapasy. Z tego zawsze da się wymyśleć co najmniej kilkanaście różnych dań. Na ogół, jeśli nie mam pomysłu, wpisuję w wyszukiwarkę mięso, które kupiłam i sposób obróbki, na który mam ochotę, np. "królik duszony". Wtedy zawsze coś fajnego się pokaże na zdjęciach, a przepis nawet nie jest mi potrzebny, bo i tak robię po swojemu ;)

o kurczę, dopiero zauważyłam, że to jest dział wege, przepraszam za tego królika, to było niechcący :)

Zaloguj się, aby odpowiedzieć